Novinky

12.02.2020 Vyjádření k chřipkovým prázdninám

V posledních dnech se množí dotazy ohledně činnosti kroužků v případě vyhlášení chřipkových prázdnin ve školách. SVČ funguje v jiném režimu než základní školy, a činnost tedy není ničím omezena. V případě, že by u konkrétního kružku došlo ke změně, budou rodiče informováni emailem nebo přes sms.

20.11.2019 Schválené rozpočty a střednědobé výhledy přísp.organizací

Schválené rozpočty a střednědobé výhledy příspěvkových organizací města najdete v odkaze https://www.mubruntal.cz/zakon%2Dc%2D250%2D2000%2Dsb%2Do%2Drozpoctovych%2Dpravidlech%2Duzemnich%2Drozpoctu/ds-45076/p1=82113

31.01.2019 Pololetní a jarní prázdniny

V pátek 1. února 2019 jsou pololetní prázdniny a v týdnu 4. - 8.3. jarní prázdniny. Upozorňujeme, že se v těchto termínech zájmové útvary (kroužky) nekonají.

Exkurze ARTIFEX veletrh řemesel a zaměstnanosti

18.11.2019 Dne 14. listopadu 2019 se třída 6. A ze ZŠ Školní 2 Bruntál účastnila veletrhu řemesel a zaměstnanosti ARTIFEX, který se konal již tradičně v prostorech Společenského domu.
Úřad práce zorganizoval bohatou přehlídku učebních i studijních oborů. Prezentovala se spousta škol z Bruntálska, Olomoucka, Ostravska a celého širokého okolí. Návštěvníci si mohli prohlédnout stánky středních škol i učilišť a také potencionálních zaměstnavatelů (např. OSRAM, ALFUN, BENEKOV atd.).  
Nejdéle se naši šesťáci zdrželi u stánků s jídlem. Obory pekař a řezník provoněly celý společenský dům. Klobásy, salámy, paštiky a čerstvé pečivo přišlo mlsným dětem vhod. Ochutnaly i lázeňské oplatky a ještě cestou zpět do školy se rozplývaly nad jejich čerstvostí.
Hoši si přišli na své při prohlídce oboru instalatér neboť mohli předvést jak se naučili svařování vodovodních trubek. Tuto dovednost si osvojili na workshopu vodař-topenář prostřednictvím projektu Vím, kam mám jít. Děvčata se od praktických zdravotních sester naučila jak správně mýt a desinfikovat ruce. Děti zapojily fantazii při výrobě a návrhu připínacích placek,  ty si pak mohli odnést domů.
Nápadů jak upoutat pozornost návštěvníků bylo skutečně hodně. Tančící robot rozesmával kolemjdoucí, masérka prováděla masáž na dobrovolnici, obdivovat jsme mohli i výrobu hudebních nástrojů.
Věřím, že děti plně využijí nabitých informací o možnostech studia a budou jim přínosem při výběru jejich budoucích povolání.