Novinky

22.06.2020 Příměstský tábor 7. - 10.7.2020

Do nabídky příměstských táborů jsme zařadili i termín 7. - 10.7.2020. Cena za tento turnus je 1000,-Kč (není dotován). Nabízíme ještě volná místa na pobytových táborech ve Štítarech u Vranovské přehrady (Ostrov pokladů) a v Železné u Vrbna p.P. (Putování za sporty a zážitky).

04.05.2020 Znovuotevření SVČ

Od 11.5.2020 je možné opět otevřít kroužky. Aktuální informace najdete v emailu, nebo na našich stránkách.

11.03.2020 Uzavření SVČ Bruntál

Vážení rodiče, účastníci našich aktivit, na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, Č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN, je činnost SVČ Bruntál přerušena do odvolání.

Exkurze ARTIFEX veletrh řemesel a zaměstnanosti

18.11.2019 Dne 14. listopadu 2019 se třída 6. A ze ZŠ Školní 2 Bruntál účastnila veletrhu řemesel a zaměstnanosti ARTIFEX, který se konal již tradičně v prostorech Společenského domu.
Úřad práce zorganizoval bohatou přehlídku učebních i studijních oborů. Prezentovala se spousta škol z Bruntálska, Olomoucka, Ostravska a celého širokého okolí. Návštěvníci si mohli prohlédnout stánky středních škol i učilišť a také potencionálních zaměstnavatelů (např. OSRAM, ALFUN, BENEKOV atd.).  
Nejdéle se naši šesťáci zdrželi u stánků s jídlem. Obory pekař a řezník provoněly celý společenský dům. Klobásy, salámy, paštiky a čerstvé pečivo přišlo mlsným dětem vhod. Ochutnaly i lázeňské oplatky a ještě cestou zpět do školy se rozplývaly nad jejich čerstvostí.
Hoši si přišli na své při prohlídce oboru instalatér neboť mohli předvést jak se naučili svařování vodovodních trubek. Tuto dovednost si osvojili na workshopu vodař-topenář prostřednictvím projektu Vím, kam mám jít. Děvčata se od praktických zdravotních sester naučila jak správně mýt a desinfikovat ruce. Děti zapojily fantazii při výrobě a návrhu připínacích placek,  ty si pak mohli odnést domů.
Nápadů jak upoutat pozornost návštěvníků bylo skutečně hodně. Tančící robot rozesmával kolemjdoucí, masérka prováděla masáž na dobrovolnici, obdivovat jsme mohli i výrobu hudebních nástrojů.
Věřím, že děti plně využijí nabitých informací o možnostech studia a budou jim přínosem při výběru jejich budoucích povolání.