Novinky

23.05.2021 Rozvolnění opatření

Vážení rodiče, v rámci aktuálního rozvolnění se již může v SVČ uskutečňovat činnost. O možnostech konání jednotlivých kroužků budete informováni vedoucím.

05.01.2021 Úhrady kroužků za 2.pol.

Važení rodiče, pokud jste zápisné uhradili v 1.pol., je celá částka převedena do tohoto roku. Případné vratky za neuskutečněné kroužky se budou provádět na konci školního roku. Děkujeme za pochopení.

04.12.2020 Fotosoutěž-hlasování FB

Přátelé, kamarádi, na našem FB (https://www.facebook.com/svcbruntal) probíhá hlasování fotografické soutěže. Cenu veřejnosti obdrží fotografie s největším počtem „to se mi líbí“. Fotografie jsou zařazené do 3. témat: I. Podzimní zátiší nebo dekorace, II. Podzimní příroda, III. Fotografie zvířat. Soutěží se ve 3 kategoriích - žáci ZŠ, SŠ a dospělí. Podívejte se na fotografie, které nám byly zaslány a dejte "like" těm, které se vám nejvíce líbí. Hlasování bude ukončeno v neděli 13.12.2020.

On-line workshop SKLÁŘ - duben 2021

06.05.2021 V dubnu nám své řemeslo představil pan Roman Míček. Sklárny jsou nedílnou součástí Vrbna pod Pradědem již dlouho, tak jsme rádi, že jsme měli možnost poznat tuto práci blíže. Některé děti znají tuto práci z vyprávění rodičů či prarodičů, mnoho jich i malé sklárny tady ve Vrbně navštívilo.
Pan Míček nás seznámil hlavně se sklářskou dílnou Tomi. Vysvětlil, jak funguje, jak se vyrábějí repliky historického skla, již umíme poznat různé sklářské nástroje a také víme, jak vysoká teplota je nutná ve sklářské peci. A že "květináč" u jejich dílny je vlastně prasklá sklářská pánev.


Je to další z řemeslníků, kteří se stali součástí našeho projektu a nechali bruntálské i vrbenské děti nahlédnout, teď alespoň virtuálně, do jejich dílen. Žáci vždy obdrží v rámci workshopu i přehled možného studia tohoto oboru i jeho uplatnění na pracovním trhu. Těšíme se na další zástupce řemesel a povolání, jsou inspirací k přemýšlení i výběru budoucích profesí našich dětí.